Nasz profil na Facebooku

Szumisie - jak pomagają w usypianiu dzieci?

03-07-2020

Szumisie - szumiące misie na spokojny sen maluszka.

Dlaczego Szumisie znajdują się niemal na każdej liście z wyprawką dla niemowlaka?

Szumiące misie generują odgłosy relaksujące małe dzieci – biały i różowy szum, odgłos bicia serca, szum fal, deszczu. Dźwięki te przypominają maluchom czas spędzony w brzuchu Mamy. Większość noworodków i niemowląt przy Szumisiu dość szybko odpływa w drzemkę. Noworodki i niemowlęta nie muszą „uczyć się” korzystać z Szumisia, ponieważ dla nich dźwięk ten jest jak powrót do brzucha Mamy. Jest naturalny i pożądany. Dlatego większość maleńkich dzieci prawdopodobnie uśnie chwilę po włączeniu urządzenia, nawet gdy zrobimy to po raz pierwszy.

Często Szumiś jest prezentowany Mamie podczas baby shower. Dzięki temu Rodzice są wyposażeni w urządzenie emitujące biały i różowy szum (oraz odgłos padającego deszczu, bicia serca i szumu fal) już od pierwszego dnia życia maleństwa po tej stronie brzucha i mogą sprawdzić jego działanie już w szpitalu czy domu narodzin.

Dla noworodka i niemowlęcia w pierwszym roku życia absolutnie najważniejsze jest, by być blisko drugiego człowieka. Najlepiej przy Mamie lub innych czułych opiekunach. Ciepło, przytulanie, kojące odgłosy, przypominające dźwięki zapamiętane w brzuchu Mamy, niezbyt ostre światło, stała dostawa mleka, sucha pieluszka, kołysanie – to zestaw podstawowy, niezbędny do zapewnienia maluszkowi poczucia bezpieczeństwa i komfortu.

Starsze dzieci również potrzebują wyciszenia i odcięcia nadmiaru bodźców. Biały i różowy szum działają uspokajająco na ludzi w każdym wieku. Nie zdziwcie się zatem, jeśli Wasz dzielny przedszkolak chętnie sięgnie po ukochanego Szumisia po intensywnym dniu spędzonym na zabawie. Sprawdzone - przy Szumisiach szybko zasypiają także rodzice :-)